Co je henna

Henna, henovník bílý (Lawsonia inermis), je rostlina, která se již po tisíciletí pěstuje pro své hladké podlouhlé listy, z nichž se po usušení a nadrcení získává prášek, ve kterém je obsaženo velké množství oranžovo-červeného pigmentu, který se dobře váže s keratinem v kůži. Proto se henna používá zejména na barvení vlasů, nehtů, kůže, ale také hedvábí a vlny. Využívá se nejen ke zkrášlování, ale také pro své léčebné vlastnosti. Regeneruje a zpevňuje vlasy, pomáhá při problémech s lupy a je velice vhodná i při alergiích kůže, mykózách a ekzémech (zde je řec o čisté henně bez přísad). Je přirozeně antibakteriální a antiseptická.

By Francisco Manuel Blanco (O.S.A.) - Flora de Filipinas
By Francisco Manuel Blanco (O.S.A.)– Flora de Filipinas [...] Gran edicion [...] [Atlas I].[1], Public Domain, Link>

Při zdobení těla se tradičně používá zejména na místa se silnejší vrstvou keratinu - tedy na ruce (dlaně, hřbety rukou a předloktí) a nohy (chodidla, nárty).

Pastu míchám z jemně mletého prášku z listů henny, vody a esenciálních olejů (kajeput, levandule). Pro navázání barviva na kůži je důležitý dostatečný čas působení pasty na těle, a teplo. Po odstranění pasty je vzor na kůži světlejší (oranžovo-červený) a během 2-3 dnů díky probíhající oxidaci tmavne. V této době se doporučuje omezit kontakt s vodou, vyvarovat se nadměrného pocení a peelingu. Tím, jak se postupně obměňují kožní buňky, obrázek na kůži postupně bledne, až zmizí.

Henna se komerčně pěstuje v západní­ Indii, Pákistánu, Maroku, Jemenu, Afghánistánu, Somálsku, Sudánu a Libyi. Já většinou používám hennu z indického Rajastánu.

Kontakt

Helena Pecháčková
tel.: +420 733 383 822
email: hennahelenacz@gmail.com

 

Objednávky

Objednávat se můžete na výše uvedených kontaktech.
Pokud plánujete focení nebo zdobení chcete pro určitou příležitost, je dobré hennu i jaguu aplikovat dva dny pred touto akcí, aby se obrázek stihl plně vybarvit.

Drobnější zakázky (ruce, kotníky) maluji v kavárně Café Spirit, Malešická 19, Praha 3 (tram Biskupcova). Větší projekty mohu namalovat u Vás doma (Praha a okolí) - je to výhodnejší z hlediska následné péče.

Pro objednání rodinných či firemních oslav nebo festivalů doporučuji domluvu s větším předstihem. (Kdekoli po republice.)

Bookings

All services are also available in English (English version might come one day).
For bookings see contact info above.

If you intend to have your henna or jagua for a photoshoot or a special event, please, bear in mind that the stain takes about 48 hours to fully mature, therefore the application needs to be done two days prior to the event.
(Glitter tattos on the other hand, are best done directly before the event).

Henna and jagua temporary body art as well as glitter tattoos are great for festivals and parties.
Individiual appointments are also possible.
I work at Café Spirit, Malešická 19, Praha 3 (tram Biskupcova) or, if you are located in Prague or within reasonable reach from Prague, I can come to your place.

Spolupracuji

www.Café Spirit
www.jagua.cz
www.salon-korunka.cz
Potulná čajovna Čajchan