Co je jagua

"Tetování" jagua gelem je dočasný způsob zdobení těla pomocí štávy ovoce stromu Genipa americana. Tyto plody se v jižní a střední Americe používají od nepaměti ke zdobení těla, vaření džemu, výrobě alkoholu i pro jejich údajné léčivé účinky. Do severní Ameriky a Evropy se jagua dostala poměrne nedávno, do Čech pak přibližne před deseti lety.


sources: Genipa Americana by Alex Popovkin
and Genipa Americana Fruit by Cody H. via Wikimedia Commons

Podobně jako henna, i jagua proniká do vrchních vrstev pokožky, ale výsledná barva je modrá až temně modrá.

Gel se po aplikaci nechá zaschnout. Na pokožce vytvoří slabý film, ze kterého barvivo proniká do kůže. Minimálně po jedné hodině se místo omyje vodou a mýdlem, obrázek zmizí, ale za několik hodin se díky oxidaci znovu objeví. Motiv pak na pokožce vydrží 10 dní až 3 týdny. Oproti henně má tu výhodu, že tmavého odstínu lze dosáhnout i na místech, kde je pokožka jemnější a kde henna barví jen jemně. Nekteří ji též upřednostnují díky větší podobnosti s klasickým tetováním.

Více informací a možnost zakoupit jagua gel: jagua.cz.

Kontakt

Helena Pecháčková
tel.: +420 733 383 822
email: hennahelenacz@gmail.com

 

Objednávky

Objednávat se můžete na výše uvedených kontaktech.
Pokud plánujete focení nebo zdobení chcete pro určitou příležitost, je dobré hennu i jaguu aplikovat dva dny pred touto akcí, aby se obrázek stihl plně vybarvit.

Drobnější zakázky (ruce, kotníky) maluji v kavárně Café Spirit, Malešická 19, Praha 3 (tram Biskupcova). Větší projekty mohu namalovat u Vás doma (Praha a okolí) - je to výhodnejší z hlediska následné péče.

Pro objednání rodinných či firemních oslav nebo festivalů doporučuji domluvu s větším předstihem. (Kdekoli po republice.)

Bookings

All services are also available in English (English version might come one day).
For bookings see contact info above.

If you intend to have your henna or jagua for a photoshoot or a special event, please, bear in mind that the stain takes about 48 hours to fully mature, therefore the application needs to be done two days prior to the event.
(Glitter tattos on the other hand, are best done directly before the event).

Henna and jagua temporary body art as well as glitter tattoos are great for festivals and parties.
Individiual appointments are also possible.
I work at Café Spirit, Malešická 19, Praha 3 (tram Biskupcova) or, if you are located in Prague or within reasonable reach from Prague, I can come to your place.

Spolupracuji

www.Café Spirit
www.jagua.cz
www.salon-korunka.cz
Potulná čajovna Čajchan