Kdo jsem

Napsali o mně: www.casjenpromne.cz

Jmenuji se Helena Pecháčková a k malování hennou jsem se dostala díky tanci. Podobně jako tanec, je i henna prostředkem pro sebevyjádření a komunikaci s druhými. Stejně jako tanec, má i henna mnoho stylů  a úrovní: může být prostým výrazem radosti, ale může mít i hluboce terapeutické působení. 

Henna je pro mě průvodkyně a učitelka. Na cestě s ní se učím o jiných kulturách, tradicích, rituálech, rozvíjím své výtvarné dovednosti, setkávám se s novými lidmi, navazuji přátelství, a hlavně poznávám sama sebe. Stále si uvědomuji, kolik toho ještě nevím, a co se mohu ještě naučit, ale také si uvědomuji, co už jsem se za tu dobu, co mě henna provází, naučila, a jsem za to vděčná. 


Je skvělé,  že komunita lidí, kteří pracují s hennou, je v tomto ohledu velmi vstřícná. Pořádají se konference, školy a online setkání. Takto jsem se zúčastnila například The Henna Huddle v Londýně v listopadu 2022,  The Spring Fling Henna Conference v únoru 2021, Baba Jagua Akademie na jaře 2020 nebo East West Mehndi Meet v dubnu 2019 v Maďarsku. Velkou lekcí pro mě byla i indická svatba, na které jsme s kolegyněmi zdobily nevěstu a svatební hosty. 

Kde pracuji

Se svými klientkami a klienty se ráda setkávám v Café Spirit v Praze na Žižkově nad výbornou kávou a skvělými zákusky (radost má mnoho podob), ale jezdím i za nimi domů, protože někdy je na malování vhodné mít klid a soukromí.


Můžete mě potkat na festivalech (Etnopiknik, Barevná devítka, Slavnosti růže, Skotské hry...), zejména těch, které bych sama ráda navštívila jako divák, a také si mě můžete pozvat na svoji firemní akci či večírek.

co dalšího umím

Malování hennou není jediný obor, kterým se zabývám.
Maluji repliky dobové keramiky. 
Mluvím plynule anglicky, což využívám v práci šéfredaktorky dětského vzdělávacího časopisu Play nakladatelství Bridge. Příležitostně překládám do angličtiny. 
Domluvím se také italsky.

Jak jsem zmínila výše, mám ráda tanec - věnuji se klasickému indickému tanci kathak a také historickým tancům z období od 17. do 19. století. S partnerem pořádáme v pondělky jednou za dva týdny neformální historickou tančírnu, tzv. Kontra-po.
Zajímám se o historickou módu (vystudovala jsem návrhářství na TU v Liberci) a ráda cestuji za poznáním.